مالی سنتر

 نخستین شورای سیاستگذاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی

 

آموزش دانش مالی به نسل جوان و دانش‌آموزان


یکی از موضوعات مهم و قابل تامل در آموزش و پرورش، بحث سواد مالی و تاثیر آن در دستیابی به اهداف توسعه پایدار است. سواد در گذشته تنها خواندن و نوشتن تلقی می‌شد. در اواخر قرن 20 آموزش رایانه و زبان خارجی به این تعریف اضافه شد. اما در حال حاضر یونسکو تعریف جدیدی برای سواد ارائه نموده است. طبق این تعریف به افرادی که 12 مهارت سوادی را کسب کرده باشند و آموزش دیده باشند، افراد باسواد گفته می‌شود. یکی از مهم‌ترین این مهارت‌ها، سواد مالی است.

کشورهای بسیاری بعد از بحران مالی سال ۲۰۰۸ به ضرورت آموزش سواد مالی و اقتصادی پی برده و برنامه های متعددی برای این آموزش از دوران کودکی تا بزرگسالی تدوین کرده اند. اما متاسفانه در کشور ما به دلیل عدم آشنایی با مباحث مالی، آموزش هایی از این دست برای کودکان و نوجوانان فراگیر نشده است. سواد مالی توانایی استفاده از مهارت‌های مدیریت اصولی پول است. آموزش این سواد تأثیر زیادی در بزرگسالی فرزندان ما دارد. از سوی دیگر آموزش سواد مالی منجر به افزایش اعتماد به نفس دانش‌آموزان می‌شود. آن‌ها با کمک سواد مالی با مفاهیمی همچون درآمدزایی، فرهنگ صرفه‌جویی و پس‌انداز آشنا می‌شوند. با توجه به رسالت نمایشگاه صنعت مالی ایران، بخش ویژه ای جهت این آموزش برای نوجوانان و خانواده های ایشان در نظر گرفته شده است.

این رویداد با عنوان مالی سنتر در سه بخش آموزش، بازدید از غرفه های منتخب نمایشگاه و حضور در پاویون انتشارات برگزیده صنعت مالی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش همزمان با پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی ایران برگزار می گردد.

محورهای سمینار آموزشی دانش آموزی:

  • مهارت هزینه کردن، مهارت پس‌انداز کردن، مهارت سرمایه‌گذاری، شناخت مفهوم کارآفرینی، مهارت استفاده از اعتبار

زمان بندی برنامه ها:

  • سمینار آموزشی از ساعت ۸ تا ۱۱ هر روز (16 لغایت 19 خردادماه 1402) با حضور دانش آموزان مدارس برگزیده در محل استیج نمایشگاه واقع در سالن 40 برگزار خواهد شد.
  • حضور در پاویون انتشارات برگزیده صنعت مالی واقع در سالن 40 جهت خرید کتاب و محصولات آموزشی از ساعت 11 تا 12
  • بازدید از غرفه های هماهنگ شده بانک ها، کارگزاری های بورس و شرکت های بیمه از ساعت 12 لغایت 13.30 انجام خواهد شد.

15th Mali Center

اطلاعات تماس مجری

  • محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران - ورودی شرقی سالن 5 (سالن ملل) - طبقه منفی یک - شرکت بانیان امید
  • 021-74501000
  • 021-74501000 - داخلی 601
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Top